Ve dnech 4. až 6. října navštívil Prahu jeho výsost šejk Tamím bin Hamad Al Thání, emír Státu Katar. Easy Drivers byli vybráni jako jedna ze součástí jeho bezpečnostního profesionálního doprovodu, a to díky naší luxusní flotile a dosud nabitým zkušenostem i se security driving. Ty jsme si měli šanci prvně vyzkoušet při natáčení velkofilmu The Gray Man od Netflix produkce v roce 2021.

Vytvořený program byl pro celý mnohočetný doprovod opravdu bohatý. Emír přiletěl s ostatními členy národní delegace spolu s národním a mediálním doprovodem speciálním letadlem Boeing 747 na vládní Terminál 4 v 18:15 hodin 4. října. V tu chvíli už byly všechny naše luxusní vozy na značkách. Navzdory perfektní připravenosti se, vzhledem k výjimečnosti situace, řidiči neubránili lehké nervozitě, kterou tak prestižní událost vyvolávala. Kromě našich řidičů a kompletní flotily na Terminálu 4 čekali i čeští zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva zahraničních věcí a také Petr Chalupecký, velvyslanec Státu Katar pro Českou republiku, jemuž dělal osobního šoféra náš kolega Radek Horyna. Na katarské straně pak také pan Abdulla Mohammed S.A. Al-Thani, velvyslanec Státu Katar pro Českou republiku. Kompletní autokolona, čítající cirka 50 luxusní vozů, se v doprovodu policie, velitelského vozu, vodícího vozu a ostrahy Státu Katar vydala do Hotelu Four Seasons Hotel Prague, kde již jeho Výsost emíra vítal generální ředitel hotelu, pan Martin Dell. Po lehkém spočinutí v honosném apartmánu navštívil emír mimo jiné i námi oblíbenou restauraci Café de Paris, kde kolem osmé hodiny večerní ve skromné společnosti povečeřel.

Druhý den této oficiální návštěvy se už nesl ve znamení státních povinností, a tak se dopoledne celá výprava přesunula z legendárního hotelu přes Prašný most k Matyášově bráně, tedy na Pražský hrad. Sám emír měl pak svou trasu lehce pozměněnou, a jeho prvotřídní transfer mířil přes Hradčanské náměstí až k Bráně Gigantů. Celý uvítací hradní ceremoniál pak probíhal pouze 10 minut.

Po odpoledním rozloučení Jeho výsosti s prezidentem České republiky se celá naše kolona odebírá ke Kramářově vile, kde již návštěvu očekává pan Petr Fiala, předseda vlády České republiky. Po tomto setkání zamířila kolona skrz centrum Prahy zpět do hotelu, odkud se neočekávaně ve večerních hodinách emír rozhodl zamířit zpět na letiště a odletět den před plánovaným ukončením této oficiální návštěvy. Důvody pochopitelně rozvířily značnou mediální diskusi. My jsme si v tomto případě jakožto profesionálové mohli alespoň opět ozkoušet nesmírnou flexibilitu našich kolegů a umění zařídit se dle přání klienta v každé situaci. 🙂

Jsme nesmírně vděční za příležitost být součastí takto významné události. A já ještě jednou děkuji všem na místě zúčastněným kolegům za precizní a profesionální průběh celé akce!

Vám, čtenářům, moc děkuji za pozornost. Pokud Vás náš obsah zajímá, můžete se přihlásit k odběru novinek a aktualit z našeho blogu. 

Petra Jelínková
Marketing manager

en_US